8 Ağustos 2014 Cuma

Temmuz Ayının En Çok Paylaşılan Reklamları


Hiç şüphesiz geçtiğimiz temmuz ayında en çok konuşulan olay Dünya Kupası 'ydı. Doğal olarak da Dünya Kupası ile ilgili reklamlar Youtube'da en çok paylaşılan reklamlar arasında yerini almış bulunmakta.

Shakira'nın Activia sponsorluğunda Dünya Kupası için ünlü futbolcularla çektiği video klibi en çok paylaşılan video olarak 1. sıraya girdi. Dünya Kupası dışında başka hiç mi birşey konuşmadık derseniz işte size Temmuz ayının ilgi gören diğer reklamlarını altta sıralıyoruz.

1. Shakira: La La La (Brazil 2014) ft. Carlinhos Brown(1,135,625 kez paylaşıldı)

Shakira, Activia 'nın sponsorluğunda Dünya Kupası'nın resmi açılış şarkısı olan "La La La" yı tüm dünyanın diline pelesenk ederek en çok izlenen videolar arasında 1.sıraya girdi.

2. Always: #LikeAGirl(711,334 kez paylaşıldı)

Always markasından çarpıcı bir reklam daha. Bayan olmanın güçsüz olmak anlamına gelmediği, bir işi #KızGibi yapınca da gayet güzel sonuçlar alınacağını dünyaya gösteren sosyolojik bir araştırma.

3. BAYERN3: Brezilya'da Oynanan Dünya Kupası'nın Galibi Almanya 
(432,329 kez paylaşıldı)

Almanya'nın ünlü spor radyosu Bayern 3, ülkecek elde ettikleri galibiyetlerini biraz sert ifade etmeyi tercih etmişler :)

4. dtac: Sevginin Gücü
(335,341 kez paylaşıldı)

Tayland'ın ünlü komunikasyon şirketlerinden biri olan DTAC, teknolojinin herşeyin yerine geçemeyeceğini gösteren sevgi dolu bir reklam yayınladı.


5. Nike Jordan: Re2pect(327,539 kez paylaşıldı)


Ubisoft: Assassin's Creed Unity Meets Parkour in Real Life(241,222 kez paylaşıldı)

Ünlü oyun yapım şirketi Ubisoft 'un en popüler oyunlarından biri olan Assassin's Creed, değişik tanıtımları ve canlandırmaları ile her seferinde daha çok dikkat çekiyor. Assassin's Creed Unity 'nin çıkış tarihinin açıklanması ile birlikte bu tanıtım ile kendimizi Paris'in sokaklarında tapınak şovalyelerini kovalarken buluyoruz.


7. adidas: Final(185,383 kez paylaşıldı)


8. Greenpeace: Everything Is NOT Awesome(160,304 kez paylaşıldı)

Greenpeace yine elini taşın altına sokuyor ve Shell 'in kuzey kutbunda petrol arayışları yüzünden çevreye verdiği zararı anlatıyor.

9. Cornetto: Yalin -- Aşk Diye(122,419 kez paylaşıldı)

Cornetto'nun bu reklam çalışması çokça ilgi görmüş olsa gerek ki Temmuz ayında en çok ilgi gören ve paylaşılan reklamlar arasında 9.sıraya girdi.

10. Volkswagen: Gözünüz Yolda Olsun(121,266 kez paylaşıldı)

Volkswagen'in gerçek sinema seyircisi ile test ettiği, araç kullanırken bir anlık dikkatsizliğin nelere mal olacağını hatırlatan güzel bir reklam çalışması.

0 yorum :

Yorum Gönder