20 Ocak 2014 Pazartesi

Websiteniz Hakkında Kendinize Sormanız Gereken 3 Önemli Soru


1- Websitenizde gezinmek kolay mıdır? Kişiler sitenizde aradıkları içeriğe hızlı ve kolayca erişebiliyorlar mı?Websitenizdeki içeriklerinin yararlı olması kadar bu içeriklere kullanıcıların erişebilmesi de önemlidir. Uzun uğraşlar sonucunda hazırladığınız özgün içeriklerinize sitenizin ziyaretçileri erişememesi durumunda hiçbir önemi kalmamaktadır.
Sitenizin içeriklerinin düzenli bir menü çatısı altından hızlı ve kolayca erişilebiliyor olması gereklidir. Ayrıca düzgün bir altyapıya sahip olan bir web sitesi arama motorları tarafından da daha hızlı indexlenmektedir.

2- Websiteniz görsel açıdan ilgi çekici mi?Websiteniz sizin sanal dünyanızdaki kurumsal kimliğinizi yansıttığından web sitenizde görsel açıdan zayıf bir tasarımın kullanılması da online itibarınızı düşürecektir. Özellikle tasarımı çok karmaşık, okunması zor veya dağınık bir görünüme sahip olan bir websiteniz varsa ziyaretçilerinize adeta “Ben güvenilir bir işletme/şirket değilim”, “Ben profesyonel değilim” şeklinde bir izlenim vermiş olursunuz. Bu izlenim yüzünden de ziyaretçilerinzi sitenizden kaçırmakla potansiyel müşterilerinizi de adeta ellerinizle kovmaktan farkınız kalmaz. Eğer sanal dünyada ciddiye alınmak istiyorsanız kurumsalkimliğinize özgü website tasarımı için bizden profesyonel  webtasarım hizmeti alabilirsiniz.


3- Websiteniz mobil cihazlara uyumlu mu?


Web sitenizin bilgisayarda erişilebiliyor olması artık günümüzde yeterli değildir.  Artık mobil cihazlardan internette bilgisayarlara kıyasla daha fazla sörf yapılmaktadır ve kullanıcılar web sitenize cep telefonları veya tabletlerinden de erişmeyi istemektedirler. Buna göre web sitenizin içeriklerinin mobil cihazlarda rahatça okunabiliyor, resimlerin kolayca açılabiliyor ve online işlemlerin hızlıca yapılabiliyor olması çok önemlidir. Web siteniz 3-10 saniye içerisinde ziyaretçinizin ilgi alanına giremiyorsa ziyaretçi kaybı yaşamanız işten bile değildir. Bu sebeple artık mobil cihazlardan elde edilen web trafiğini kaçırmamak için sitenizin erişilebilir ve okunabilir olması da çok önemlidir.

Mobil cihazlara uyumlu web siteniz  olsun istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder