2 Aralık 2013 Pazartesi

İşletmenizin Google + 'da Yer Alması İçin 5 Neden


Şüphe yokki sosyal medya platformları, işletmeler ve web marketing hizmetleri için satışı arttıran mecralardır. Bu mecralardan bir tanesi de Google Plus ‘tır ve eğer henüz işletmenize ait bir Google Plus sayfası yoksa bir an önce açmanızı tavsiye ederiz.

İşte Google Plus ‘ın size sağlayacağı 5 avantaj ;

1 – Google Arama Sonuçlarında Çıkmak

Müşterileriniz Google’da arama yaptıklarında Google + sayfanızda yer alan tüm alakalı gönderiler, resimler ve videolar arama sonuçlarında çıkmaktadır. Böylece Google + sayfanız vasıtasıyla arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak mümkün olurken müşterileriniz tarafından daha çabuk bulunursunuz.

2 – Müşterilerinizle Google Hangouts İle İletişime Geçebilirsiniz

Google Hangouts sayesinde müşterilerinizle yüz yüze videolu görüşme yapabildiğiniz gibi bu görüşmelerinizi kaydedebilirsiniz. Ayrıca ilerde bu görüşmelerinizi Hangouts On Air ‘de tekrar yayınlayabilirsiniz.

3 – Google Tarafından Ayrıntılı İstatistikleri Elde Etmek

Sosyal medyanın rakamlarla ve analizlerle yorumlanmaya ihtiyacı vardır. Google + size tüm gönderiler ve etkileşimlerle ilgili ayrıntılı analizleri sunmaktadır.

4 – Google + Topluluklarına Katılmak

Google + toplulukları kişilerin ilgilendikleri konularla ilgili paylaşımlarını yapabildikleri ortamlardır. Örneğin doğa sporları ile ilgileniyorsanız bu konu ile ilgili bir topluluğa katılmanız halinde ortak ilginize sahip daha çok kişiye ulaşmanız mümkün olacaktır.

5 – Google + Giderek Yaygınlaşıyor

Şu an için toplam 1,1 milyar hesaba ve aylık 540 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Google +, her geçen gün artan büyüme hızına sahip. Önümüzdeki yıllarda bunun daha da artacağını göz önünde bulundurursak arama sonuçlarına da etkisi kaçınılmaz olacaktır.

Sonuç Olarak;

Bir işletme olarak kurumsal website sahibi olmanız yetmiyor. Etkili bir geri dönüş ve satışlarınızın artması için aynı zaman sosyal medya mecralarını da etkili olarak kullanmanız gereklidir. Bu kapsamda sosyal medya danışmanlığına ihtiyaç duyarsanız bizimle info@surrealist.com.tr adresinden irtibata geçebilirsiniz.

0 yorum :

Yorum Gönder